Projekty UE
Szukaj
Koszyk 0
Darmowa dostawa od 150zł
Menu

Jak zapewnić odpowiednią opiekę psu podczas naszej nieobecności?

14 marca 2023
Jak zapewnić odpowiednią opiekę psu podczas naszej nieobecności?

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Wiąże się to nie tylko z dostarczaniem mu codziennej porcji ruchu i wycieczek poza dom, ale także zapewnieniem mu odpowiedniej opieki nawet wtedy, gdy sami jesteśmy nieobecni. Jak zatem zapewnić mu dobrą opiekę podczas naszej nieobecności i jakie produkty mogą mu w tym pomóc? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Jak nauczyć psa, aby mógł zostać sam w domu?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić sam, aby stopniowo przyzwyczaić go do bycia samemu.

  • Oswajaj pupila do przebywania z innymi ludźmi,
  • Od czasu do czasu pozwalaj pobyć mu samemu,
  • Momenty, w których poświęcasz mu uwagę, przeplataj z chwilami, kiedy tego nie robisz,
  • Zacznij od bardzo krótkich nieobecności — jeśli Twój pies jest przyzwyczajony do przebywania w tym samym pokoju, poleć mu zostać, a Ty wyjdź na krótki czas. Daj mu nagrodę, jeśli będzie w stanie zachować przy tym spokój.
  • Nie przedłużaj pożegnania z psem i unikaj nadmiernych czułości, gdy wrócisz. Chodzi o to, aby czuł, że Twoje wyjście i powrót to normalna sprawa,
  • Zorganizuj specjalną torbę z zabawkami dla psów, którą będziesz wyjmował tylko wtedy, gdy planujesz wyjść. Dzięki temu Twój pies będzie kojarzył Twoje wyjście z czymś zabawnym i pozytywnym.

Kup nasze produkty online:

Każdy pies jest inny i każdy odczuwa samotność inaczej, jednak przy właściwym przygotowaniu powinien wytrzymać kilka godzin Twojej nieobecności, co jednak zrobić, gdy musimy zniknąć na dłużej?

Zatrudnij profesjonalnego opiekuna

Jeśli zdarzy się, że wyjeżdżamy na dłużej, możemy zatrudnić opiekuna dla naszego psa. Powinien on być wykwalifikowany, wiedzieć, jak postępować z naszym pupilem i mieć jak największe doświadczenie w pracy z psami. Najlepiej jest zatrudnić kogoś, kogo nasz pies już zna i lubi. Opiekun może przychodzić do nas wtedy, gdy wyjeżdżamy i poświęcać zwierzakowi cały swój czas – opiekować się nim, bawić się i wychodzić na spacery.

Ustal zasady z opiekunem

Pamiętajmy także, że jeśli zatrudnimy opiekuna dla naszego psa, powinniśmy ustalić zasady dotyczące tego, jak ma się zachowywać i jak ma się opiekować naszym pupilem. Na ich podstawie będziemy w stanie ocenić, czy wybrana przez nas osoba jest właściwa do opieki nad naszym psem.

Kup nasze produkty online:

Produkty CBD

Produkty z CBD mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, gdy musimy zostawić naszego psa samego lub pod opieką innej osoby. Kannabidiol zawarty w produktach ma wiele zastosowań w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia, potrafi pomóc naszemu pupilowi w radzeniu sobie z lękami oraz stresującymi sytuacjami wywołanymi naszą nieobecnością. Dzięki produktom marki Hempets™ nasz czworonóg poczuje się bezpiecznie i komfortowo.

Reasumując, jeśli chcemy zostawić naszego psiaka na kilka godzin samego, powinniśmy go do tego w odpowiedni sposób przygotować i stopniowo przyzwyczajać. W przypadku naszej dłuższej nieobecności konieczne jest zapewnienie odpowiedniego opiekuna, który będzie wiedział, w jaki sposób zająć się naszym pupilem. Pomocne w redukcji stresu i lęków związanych z rozłąką mogą się okazać produkty marki HEMPETS™, których prosty i naturalny skład działa wspierająco w trudnych sytuacjach. Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że podajesz swojemu przyjacielowi bezpieczny produkt o sprawdzonej formule.