Projekty UE
Szukaj
Koszyk 0
Darmowa dostawa od 150zł
Menu

Jak zadbać o psa podczas Sylwestra?

13 grudnia 2022
Jak zadbać o psa podczas Sylwestra?

Sylwester to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez nas nocy w ciągu roku. Na całym świecie ludzie świętują Nowy Rok w wyjątkowy sposób poprzez huczne zabawy do białego rana. Niestety sylwestrowa noc może okazać się zmorą dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mogą one wykazywać silny niepokój, chować się w ciasne kąty, a nawet dostawać prawdziwych ataków paniki. Huk petard, błyski fajerwerków, a także ich specyficzny zapach są dla psów niezrozumiałe i mogą im się kojarzyć z poważnym zagrożeniem. Nie zapominajmy również o tym, że zwierzęta słyszą wszystkie te dźwięki klika razy głośniej od ludzi.

Wcześniejszy spacer z psem

Przed zabawą sylwestrową warto zabrać naszego pupila na wcześniejszy spacer, który powinien być dłuższy niż zazwyczaj. Odpowiednia dawka aktywności fizycznej sprawi, że nasz piesek wróci do domu zmęczony i szybciej zaśnie, dzięki czemu będzie mógł spokojnie przetrwać sylwestrową noc. Podczas spaceru wystrzegajmy się miejsc, w których pies mógłby stać się bezpośrednim świadkiem wystrzału petard lub fajerwerków. Pory przechadzki wybierajmy tak, by nie wypadały w czasie najintensywniejszych huków. Konieczne jest, aby pies podczas spaceru nie biegał luzem, tylko był pod naszą stałą kontrolą. Zapewnijmy mu mocną smycz, obrożę, a także szelki.

Jak zadbać o psa podczas Sylwestra?

  • Przede wszystkim, należy umieścić psa w spokojnym, bezpiecznym miejscu, gdzie nie będzie narażony na huk i nieprzyjemne dźwięki.
  • Można również wydzielić schronienie dla pupila, takie jak kojec, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie, kiedy hałasy staną się zbyt intensywne.
  • Należy zapewnić psu odpowiednią ilość jedzenia oraz wody, aby mógł zjeść i wypić wystarczająco dużo przed sylwestrową nocą.
  • Zaopatrz swojego ukochanego zwierzaka w jego ulubioną zabawkę lub kość do gryzienia. Dzięki temu będzie mógł zająć się zabawą zamiast sylwestrowym hałasem.
  • Okaż pupilowi wsparcie. Połóż się przy nim i przytul. Nie reaguj na fajerwerki, nie podchodź do okien, a także nie spoglądaj na niego nerwowo. Zachowuj się spokojnie, w ten sposób przekażesz mu informację, że nie ma się czego bać i nic złego się nie dzieje.

Kup nasze produkty online:

Terapia suplementami?

Można rozpatrzyć terapię lekami czy suplementami uspokajającymi, jednak pamiętajmy, że takie zastosowanie wsparcia należy wdrażać od dwóch do sześciu tygodni wcześniej, aby otrzymać oczekujący efekt. O wiele szybszą i bardziej skuteczną metodą może być alternatywa w postaci wysokiej jakości oleju CBD, który wpływa nie tylko na ogólną poprawę kondycji zwierząt, ale również na wyciszenie stanów lękowych i uczucie niepokoju, a także dobry sen. Wystarczy go podać 2-3 dni przed Nowym Rokiem w standardowej dawce bezpośrednio do pyska, a w dniu Sylwestra zastosować podwójnie. Bardzo ważne jest, aby dzienną dawkę rozłożyć na dwa podania, a ostatnią zaaplikować około godziny 23:00. Preparat z CBD od marki Hempets™ wydaje się najlepszym, najszybszym i najbezpieczniejszym środkiem dla pupila podczas sylwestrowej nocy.